MOBSAD VE MLIVE YAŞ GÜNLERİNİ KUTLADIK

Haziran 2006’da resmen kurulan MOBSAD – Mobilya Sanayi İşadamları Derneği’nin dokuzuncu kuruluş yıldönümü ve 16.sayısı ile beş yaşına giren Türkiye’nin Türkiye’de üretilen ve satılan mobilyalarını merkezine alan ilk mobilya dekorasyon ev ve yaşam tarzı dergisi MLİVE bu gururu MOBSAD mevcut ve yeni katılan üyeleriyle paylaştı. Greenpark Bostancı Otel’de 28 Mayıs Çarşamba günü bir araya gelen MOBSAD üyeleri hasret giderip hoş sohbetlere daldılar.

Yapılan geniş kapsamlı organizasyonda sadece kutlamalarla sınırlı kalınmayıp Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul, İzmit’ten gelen 72 MOBSAD üyesi firmanın temsilcilerine farklı konularda sunumlarda yapıldı. Sırasıyla Başkan Yardımcısı Adnan BOSTAN ve Genel Sekreter Barış GÖRGÜÇ’ün yaptığı sunumlarda Dış Ticaret Biriminin çalışmalarının anlatılıp kurulacak ortak şirketin hedeflerinin anlatıldığı bölüm en büyük ilgiyi çekerken; devlet destek ve teşviklerinin doğru kullanılmasına ilişkin konuya çok sayıda soru ve görüş ile üyeler katkı yaptı.

Üç bölüm halinde yapılan etkinlikte birlikte yenen akşam yemeğinin ardından MOBSAD’ın kurulduğu yıldan beri aralıksız katıldığı İSMOB Mobilya Fuarı’nın 2015 yılı çalışmaları anlatılıp üyelerin görüşlerine başvuruldu. Bu konuda ilk sözü Muhasip Üye Cüneyt YANIKÇIOĞLU alırken müteakiben Başkan Engin KÜÇÜK’te konunun ne nerece önemli olduğunu ifade eden bir konuşma yaptı. Bilindiği gibi, dokuzuncu kez bu fuara üyelerini tek bir çatı altında toplayarak katılacak olan MOBSAD son iki yıldır da Türkiye’deki ilk Dünya’daki ise en büyük tek kimlikli stantı ile ülkemizdeki fuar anlayışına yepyeni bir boyut getirmişti.

Toplantının bir sonraki bölümünde ise MOBSAD’ın geçmişini hatırlatan barkovizyon gösterisi ile kuruculara teşekkür edildiği dakikalar duygusal sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Toplantıda bulunan kuruculardan Engin KÜÇÜK, Bayram BİLİNMEZ, Nuri GÜRCAN, Mustafa ALTIPARMAK, Adnan BOSTAN, Yusuf TURGUT ve Ümit ŞENGÜL üyelerden büyük alkış aldılar. Başkan Engin KÜÇÜK başta kurucu başkan Nuri GÜRCAN’dan bu yana derneğe hizmet veren tüm Yönetim, Denetim, Disiplin ve Danışma Kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren organizasyon MLİVE Dergisi’nin geride kalan 15 sayısının anlatıldığı sunumu yapan Reklam ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ümit ŞENGÜL’ün “fikirden-eyleme bir başarı hikâyesi” temalı anlatımının ardından MOBSAD ve MLİVE yaş günü pastalarının kesilmesiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MARLETH.CO ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında, Yönetim Kurulu Toplantımız Marleth.co – Sn. Büşra Üstün’ün ev sahipliğinde bu …