MOBİLYA SANAYİ İŞADAMLARI DERNEĞİ

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD), mobilya sektörüne ilişkin sorunların, mobilya sanayinde faaliyet gösteren iş adamlarının, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleriyle çözüme kavuşacağı inancı neticesinde kurulmuştur.

MOBSAD, sektörün sorunlarını yakından bilen ve bu sorunların çözümünü mobilyacıların birlik ve beraberliğinde arayan 18 mobilyacı tarafından Haziran 2006 tarihinde “Mobilyanın hayatımızdaki yerinin farkında mısınız?” sloganıyla kurulan bir sivil toplum oluşumudur.

MOBSAD, ülkemizin en önemli sektörü olma potansiyelini barındıran mobilya sektörünün gücünü ortaya çıkartmayı, sosyal, ekonomik, kültürel alanlarda sektörel etkinliği arttırmayı ve dünya mobilya pazarının kapılarını sonuna kadar Türk mobilyacılarına açmayı hedeflemektedir.

MOBSAD, üyeleri arasında dayanışmayı sağlayarak ihracat, pazarlama, tasarım ve Ar-Ge çalışmaları konusunda önemli bir güç birliği oluşturmak, sektör bazında karşılaşılan sorunların çözümünde önderlik etmek, eğitimler/seminerler/çalıştaylar düzenlemek, üyelerini yurt içi ve yurt dışı fuarlardan haberdar etmek ve Türk mobilya sektörünü uluslararası pazarlarda “marka” haline getirmek için yola çıkmıştır.

MOBSAD – Mobilya Sanayi İşadamları Derneği