MOBSAD GALA GECESİ İLE ŞOV YAPTI

Katma değerli ürünleriyle ihracat gerçekleştirerek, ülkeye ciddi döviz girdisi sağlayan Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD), dünyada ilk beşe girme hedefine, yeni projeleriyle ilerliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB)’da binlerce tüketiciye standlarında ağırlayan MOBSAD üyeleri sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırladı. Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Rusya ve çevre ülkelerden gelen ziyaretçiler MOBSAD standlarında katma değerleri yüksek ürünlerle buluşarak, sipariş verdiler. MOBSAD Başkanı Engin Küçük, İMOB Fuarı’nın üyeleri açısından çok verimli geçtiğini belirterek, gelecek yıl daha büyük fuar alanına ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Türkiye mobilya sektörünün iki milyar dolarlık ihracatı, ithalatının iki katı yapısı ile ülkemize döviz kazandıran ve dış açık verdirmeyen istihdam dostu bir sektör olduğunu belirten MOBSAD Başkanı Engin Küçük, 2023 yılında ihracat hedeflerinin dünyada ilk beşe girmek olduğunu açıkladı.

MOBSAD tarafından 1000 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşen Gala Gecesi’nde ‘Mobilyanın hayatımızdaki yerinin farkında mısınız?’ kampanyası tanıtıldı ve fuarın en iyileri ödüllendirildi.

“Üzerinde uzun süredir çalıştığımız, ‘Mobilyanın hayatımızdaki yerinin farkında mısınız?’ kampanyası ile kamuoyunda mobilya sektörüne dair bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu salonda oturduğunuz sandalyeler, önünüzdeki masalar olmasaydı, bu hoş atmosfer yaratılabilir miydi? Nasıl bir ruh halinde olurdunuz? Kampanya filminde yemek yiyen bir ailenin masa ve sandalyeler gittikten sonraki hallerini görüyoruz. Meclisteki bakanlarımızın, milletvekillerimizin sandalyeleri olmasaydı ne olurdu? Bunu bir düşünüp, mobilyaya bir de bu gözle bakmalarını diliyoruz” diyen Küçük, büyüyen iş hacmiyle birlikte, fuar alanının kendilerine yetmediğini de aktardı; “Fuar alanı bize küçük kalmakta, bize ayrılan bölümler artık sektörün büyüklüğüne yetmemektedir. Bundan sonraki İMOB alanlarının genişletilmesini talep ediyoruz. Fuar alanı büyürse biz de daha hızlı büyürüz.”dedi.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar da yaptığı konuşmada, mobilya sektörünün ülkenin büyümesini tetikleyen bir performans gösterdiğini, kaliteli mobilya dendiğinde geçmişte İtalya akla gelirken, şimdi sektörün İtalya’ya ihracat gerçekleştirmesinden dolayı gurur duyduklarını vurguladı.

‘En İyiler’ ödüllendirildi

Gece, özel ödüller ve derneğin Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan konsept stand çalışmasıyla katıldığı Hall 5’in en iyilerinin plaketlerinin sunulduğu törenle sona erdi.

 Ödül sahipleri;

 • Ödül Jüri üyeleri: Adnan Serbest, Süleyman Çelik, İbrahim Özer
 • Ümit Şengül (MOBSAD Onur Ödülü)
 • KAAS (MOBSAD Özel Ödülü)
 • Afşar Mobilya (En İyi Aksesuar Ödülü)
 • Mirage Mobilya (En İyi Klasik Oturma Grubu)
 • Adnan Bostan Mobilya (En İyi Klasik Yatak Odası Ödülü)
 • İbaş Mobilya (En İyi Klasik Yemek Odası)
 • Ersa Ofis(En İyi Konsept Ödülü)
 • Cadı Design (En İyi Modern Oturma Grubu)
 • Fuga (En İyi Modern Yatak Odası Grubu)
 • Odak Mobilya (En İyi Modern Yemek Odası)
 • Mogno (En İyi Stand İçi dekorasyon)

Fuara katılan 300’ü aşkın firma ve 1000’den fazla marka, bu yıl 100 bin ziyaretçiyi hedefleyen İMOB 2013 aracılığıyla iş alanlarını genişletiyor. Toplam dokuz salondaki İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya uçsuz bucaksız bir coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma ayrıcalığı taşıyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …