MOBSAD 2015 İSMOB’A DAMGASINI VURDU

Dünyanın en önemli 3. ve bölgenin en büyük fuarı olan İSMOB’a 42 üyesiyle katılan MOBSAD 5. Hall’de hall bazlı fuar katılımıyla fuarın en çok ziyaret edilen alanı oldu.
5. Hall’de tek bir salon içerisinde 10 bin m2’lik brüt alanla yer alan MOBSAD, fuar boyunca başarılı anlaşmaların altına imza attı. Dünyada en büyük, Türkiye’de ise ilk tek kimlikli stant özelliğiyle ön plana çıkan MOBSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Engin Küçük “5 kıtada 200’den fazla ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörü, ihracat rakamını geçtiğimiz yıl 2,2 milyar dolar seviyelerine çıkardı. Bu yıl için öngörümüz ise 3 milyar dolar.

Bunun yaklaşık üçte birinin de fuarla bağlantılı olarak gerçekleşmesini bekliyoruz.” açıklamalarında bulunarak fuarda yer alan üyelerin stantlarını ziyaret etti. Fuar için MOBSAD’a üye olan firmalar sürprizler de hazırladı. MOBSAD üyelerinden Adnan Bostan Mobilya’nın Hindistan’da bir sinema aktristi için hazırladığı 110 bin Dolar değerindeki kanepe katılımcıların oldukça ilgisini çekerken, Kaas Mobilya’nın hazırladığı 250 bin TL değerindeki

yemek takımı da ipek döşemesi, altın kaplamalı ahşaplarıyla göz kamaştırdı. Yine geleneksel el sanatlarından çiniciliğin hayat verdiği mobilyalar da görenleri hayrete düşürdü. Binlerce parça aynadan yapılan banyo dolabı da fuarın bir başka sürpriziydi. MOBSAD üyesi firmalardan Ambiance Mobilya’nın tasarladığı bilardo masası da fonksiyonelliğiyle dikkat çekti. 9 bin TL değerindeki hem yemek masası hem de bilardo masası olarak kullanılabilen tasarım ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MARLETH.CO ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında, Yönetim Kurulu Toplantımız Marleth.co – Sn. Büşra Üstün’ün ev sahipliğinde bu …