MOBİLYACI ONLINE ALTYAPI KURDU, VARDİYA SAYISINI ARTIRDI

İkinci dalgaya hazırlıklı giren mobilya sektörü, vakalar karşısında başka üreticilerden destek alırken, vardiya sayısında da artışa gitti. B2B görüşmelerinin büyük bölümünü internete taşıyan sektör, online alışverişe yönelik altyapı oluşturdu.

İlk dalga için hiçbir sektörün hazırlıklı olmadığını, bu nedenle çalışanların sağlığını düşünerek fabrikaları kapattıklaını söyleyen MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan. “Daha sonra üretime tekrar kaldığımız yerden devam ettik. Hatta bu süreçte siparişlerimizi tamamladık. O günden beri de düzenli olarak dezenfektan ile atölyelerin güvenirliğini sağlarken, çalışanlarımızın sosyal mesafe kurallarına uygun ve maskeyle çalışmalarını sağlıyoruz. İlk dalgayla birlikte tecrübeler kazandık. Örnegin; B2B görüşmelerimizi sanal ortama taşıdık. Offline alışverişe yönelik altyapılar oluşturduk. Şu an hammadde bazında ara ara sıkıntılar yaşıyoruz. Hammadde üreticileriyle sürekli irtibat halindeyiz. O sorunları da yakın zamanda aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HEDEF 4 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT

Pandemi döneminin yıldızı parlayan sektörlerinin ba­şında gelen mobilya sektörü 2020’de ihracatta 2019 rakamlarını koruyarak yılı …