İSTANBUL’DAKİ MOBİLYACILARDAN OSB TALEBİ

Kaliteli üretim ve hızlı teslimat ile dünyanın dört bir yanına mobilya ihracatı sürüyor. Ancak kimi mobilyacılar üretim alanlarının dağınık ve küçük kalmasından şikayetçi. Bu yüzden İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına birer “mobilya organize sanayi bölgesi” kurulmasını istiyor.

“Üretim alanımız genişlesin, kapasitemiz artsın.” Mobilyacılardan İstanbul’un iki yakasına OSB talebi geldi.

Mobilya ihracatı, kaliteli üretim ve hızlı teslimat ile dünyanın dört bir yanına devam ediyor. Ancak İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin bir sıkıntısı var. MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan, “İstanbul’un her iki yakasında kümelenmek gerekiyor. İstanbul’da üretim alanlarının dağınık ve küçük kalması sebebiyle talebe yetişememekteyiz. En kısa zamanda hedefimiz olan 10 milyar dolar ihracat rakamına ulaşabilmek için bu talebe yanıt bekliyoruz” dedi.

Mobilya üreticisi Olgun Sağlam da “OSB’lerin içerisinde geniş alanlarda üretim kabiliyetlerinin arttırılması, ülkenin ihracat rakamlarına ciddi manada etki edeceği gerçeğini unutmamak gerekiyor. İstanbul’un her iki yakasına OSB’lerin kurulması talebimiz var” diye konuştu.

CNN Turk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İSTANBUL MOBİLYA FUARI 23-28 OCAK 2024

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş. iş birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu …