EKOTÜRK YATIRIM DÜNYASI PROGRAM KONUĞU NURİ GÜRCAN

MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan, EKOTÜRK’te Özlem Karakullukçu’nun sunduğu Yatırım Dünyası Programı’na katıldı. Pandemi süreci ve sonrası mobilya sektörü değerlendirmesi yapan Gürcan, konut sektöründeki hareketlenme, kredi destekleri, ertelenen düğünlerin de katkısı ile durma noktasına gelen mobilya sektörüne yeniden hareket geldiğini belirtti.

Yurt dışı pazar açısından, her yıl artış gösteren mobilya ihracat rakamlarının pandemi dolayısıyla yavaşlamasına rağmen, özellikle yurt dışı bayilik yapısı kurmuş yerli üreticilerimizin siparişlerinde artışların başladığını ifade etti. 2020 yılının geçen yılki ihracat rakamlarıyla kapatılabilmesinin mümkün olacabileceğini söyledi.

Kapasite kullanım oranları açısından da ihracatın önemine değinen Gürcan, yurt dışı uçuşların yeniden açılmasıyla ülkemize gelemeyen mobilya alıcılarının yeniden ziyaretlerine başlayabileceğini ve bu talebi karşılamak için 2021 Ocak Ayı’nda hem TÜYAP hem de CNR fuar alanlarında eş zamanlı 115bin m2 alanda bir fuar organizasyonuna hazırlanıldıklarını müjdeledi.

ABD’ye 100 Milyar Dolar ihracat hedefini hatırlatan Gürcan, açılması düşünülen AVM için, MOBSAD’ın çalışmalarının ve desteğinin sürüdüğünü belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MARLETH.CO ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında, Yönetim Kurulu Toplantımız Marleth.co – Sn. Büşra Üstün’ün ev sahipliğinde bu …