EKOTURK TV SON SEANS PROGRAM KONUĞU NURİ GÜRCAN

MOBSAD Başkanı Sn. Nuri GÜRCAN, Ekoturk TV Kanalı’nda Ali Çağatay’ın sunduğu Son Seans Programı’na uzaktan erişimle konuk oldu.

Gürcan, kapanmalar sebebiyle 2021 ilk aylarında yurt içi talebin çok azaldığını ancak özellikle marka üreticilerimizin yurt dışı bayi ağları sayesinde ihracata yöneldiklerini belirtti. Yurt dışı siparişlerin iyi olmasına rağmen konteyner tedariği sorunlarının ve maliyetlerinin çok yükselmesinin fiyatlara ve teslimat sürelerine olumsuz yansıdığını belirtti.

İç pazarda normalleşmeye geçiş, düğünlerin başlaması, hafta sonu mobilya mağazalarının açık kalabilecek olması, birikmiş talebin de eklenmesi ile ciddi bir hareket yaşanacağını söyledi. İşlerin açılacağı ancak hammadde ve yan sanayi olarak kullanılan ürünlerdeki tedarik sıkıntısı sebebiyle siparişlerin yetiştirilmesinde aksaklıkların ve tüketiciye yansıyan fiyat artışlarının olacağını belirtti. Sektör temsilcileri olarak, hammadde üreticileri ile görüşüldüğünü, bakanlık düzeyinde temaslar yapıldığını söyleyen Gürcan, henüz tedarik problemlerine bir çözüm getirilmediğini belirtti. Aylık alım yapılan hammadde ürünlerinde her ay zamla karşılaştıklarını ifade etti.

Gürcan, tedarik konularındaki sorunlara çözüm üretilmez ise daha büyük problemler ile karşı karşıya kalınacağını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …