EKOTÜRK TV GÜN SONU PROGRAM KONUĞU NURİ GÜRCAN

MOBSAD Başkanı Sn. Nuri GÜRCAN, Ekotürk Kanalı’nda Özlem Karakullukcu’nun sunduğu Gün Sonu Programı’na uzaktan erişimle konuk oldu.

Gürcan, mobilya sektöründe bir süredir yaşanan hammadde tedarik sorunlarının yanı sıra, son günlerde yaşanan üzücü orman yangınlarının sektöre olası etkilerini değerlendirdi.

Gürcan, “Derneklerimiz, federasyonumuz, tüm sektör temsilcilerimizle yangından sonraki ağaçlandırma çalışmaları için kampanyalar yapmaya başladık. MOBSAD olarak 10.000 ağaç ile katkıda bulunuyoruz” dedi.

Hem yurt içi hem de yurt dışı talebin yüksek olduğu ağaç bazlı hammaddelerde halihazırda yaşanan tedarik sorunlarının ve fiyat yükselişlerinin daha da hızlanacağını ifade etti.

Tüm zorluklara rağmen, bu yılın ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ihracatta %20 civarı büyüme gerçekleştiğini, yurt dışı talebin halen yüksek olduğunu ancak yetişmekte güçlük çektiklerini belirtti.

İç piyasada özellikle hafta sonu kapanmalarının sektörü olumsuz etkilediğini, son dönemde artan vaka sayılarının yeni kapanmalar getirmesi halinde sektörün olumsuz etkileneceğini söyledi.

Mobilya’da KDV indirimine sektörün çok iyi cevap verdiğini, ancak enerji fiyatları ve hammadde fiyat artışları gibi maliyet kalemleri ile mücadele edebilmek adına, finansman anlamında krediye daha kolay ulaşılır olmasının sektöre fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …