EKOTURK TV ANA HABER KONUĞU NURİ GÜRCAN

MOBSAD Başkanı Sn. Nuri GÜRCAN, Ekoturk TV Kanalı’nda Öykü Cengiz’in sunduğu ana haber bültenine uzaktan erişimle konuk oldu.

Mobilyada taksit sayısının 12 aydan 9 aya indirilmesini değerlendirdi.

Gürcan, artık önemli bir ihtiyaç haline gelmiş mobilyanın ve uzun zamandır ertelenen düğün ve nikahların yeniden başlamasıyla artan talebin, 12 taksit ile ödenebilirken, taksit sayısının düşürülmesiyle özellikle yeni evlenecek gençlerin üzerinde bir miktar daha baskı oluşturacağını ifade etti.

İmalat PMI rakamlarında pandemi döneminde de artış sağlayan mobilya sektöründe hem üretim hem de talep olarak artışın sürmesini olumlu gördüğünü belirtti.

Normalleşme ile talebin yükselmesi, yurt dışı taleplerin de artmış olmasından memnun olduklarını ancak hammadde tedariğinde daha önce de dile getirilen sıkıntıların henüz aşılamadığını belirten Gürcan özellikle yonga levha bölümünde hem tedarik gecikmeleri olduğunu hem de fiyatların çok yükseldiğini söyledi.

Markalaşma anlamında MOBSAD üyeleri olarak Türk Mobilyası Markası’na değer kattıklarını söyleyen Gürcan, kilogram başı fiyat olarak her geçen yıl artış sağladıklarını belirtti.

Enerji fiyatlarındaki artışların sanayici açısından olumsuz olduğunu, sektör olarak daha fazla personel alımı yapmak istediklerini ancak kısa çalışma ödeneklerinin sonlandığı dönemde artan enerji maliyetlerinin sektörde olumsuz karşılandığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …