BLOOMBERG HT GÜNDEN KALANLAR PROGRAMI KONUĞU NURİ GÜRCAN

MOBSAD Başkanı Sn. Nuri GÜRCAN, Bloomberg HT Kanalı’nda Gözde Kuyumcu’nun sunduğu Günden Kalanlar Programı’na uzaktan erişimle konuk oldu.

Reel sektörde son günlerde tartışılan, çalışanların aşılanması konusuyla ilgili görüşleri sorulan Gürcan şöyle yanıt verdi:

“Üretim tesislerimizde genelde toplu aşılama yaptık. Elbette aşı olmak istemeyen çalışanlarımız oldu. Fakat iş yeri hekimi ile ikna yolu ile büyük ölçüde aşıların yapıldı. İkinci doz aşı zamanı da geliyor, önümüzdeki günlerde aynı yöntemle aşılar yapılacak. Aşı olmak istemeyen çalışanlarımız için yaptırım yoluna gidilebilir ama bu yolu tercih etmiyoruz, bire bir ikna yolu ile aşı olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.”

Bayram dönüşüyle birlikte vaka sayılarının artmasını beklediklerini ve bu durumun yeniden kapanmalara yol açmasından çekindiklerini ifade eden Gürcan, özellikle hafta sonu ailece ziyaret edilen mobilya mağazalarının pandemi koşulları sebebiyle yeniden kapalı tutulmasının sektörü yeni sıkıntılara sokabileceğini belirtti.

İç talep olarak sektörün iyiye gittiğini, kapasite kullanım oranlarının da bu görünümü desteklediğini söyleyen Gürcan, enerji maliyet artışlarının ve hammade ile ilgili tedarik sorunlarının devam ettiğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …