2022 İSTANBUL MOBİLYA FUARI SONA ERDİ

2022 İstanbul Mobilya Fuarı TÜYAP ve İFM’de 25 – 31 Ocak tarihleri arasında düzenlendi.

Yurt dışı ve yurt içi ziyaretçilerin yüksek ilgisiyle karşılaşan fuarda önemli ihracat bağlantıları yapıldı.

MOBSAD üye firmalarımıza ve standlarımızı dolduran ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Üye firmalarımızla, fuar standlarında yapılan söyleşi videoları için tıklayınız.

Yönetim Kurulumuzun üye mağaza standlarını ziyaret fotoğrafları için tıklayınız.

Fuardan fotoğraf ve videolarımızı yüklemeye devam edeceğiz.

Alanında Avrupa’nın en büyük etkinliği olma özelliği taşıyan IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda 3 milyar dolarlık iş bağlantısının temeli atıldı.

İSTANBUL (AA) – Alanında Avrupa’nın en büyük etkinliği olma özelliği taşıyan IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda 3 milyar dolarlık iş bağlantısının temeli atıldı.

Mobilya Dernekleri Federasyonu’ndan (MOSFED) yapılan açıklamaya göre, federasyon koordinasyonunda düzenlenen IIFF 2022 (İstanbul International Furniture Fair), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı gerçekleştirildi.

Fuarda 80 ülkeden alım heyetinin yanı sıra 107 bin 696’u yerli, 138 ülkeden 13 bin 823’ü yabancı olmak üzere toplam 121 bin 591 ziyaretçi ağırlandı.

“Başarılı bir fuar geçirdik”

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Başkanı Nuri Gürcan da yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Mobilya Fuarı’nın başarılı geçtiğini, her sene olduğu gibi bu yıl da en pahalı mobilyayı görücüye çıkardıklarını belirtti.

MOBSAD üyelerinin hayata geçirdiği ve TÜYAP’ta sergilenen 1 milyon TL’lik oturma odasının metal ve ahşap işçiliğiyle ön plana çıktığını kaydeden Gürcan, “Fransa’dan gelen özel siparişle hazırlanan oturma odasında, tamamen el yapımı, metal işlemecilikle hayat bulan şömine de dikkat çekti.” ifadesini kullandı.

Özellikle Avrupa ülkelerinden Türk mobilyasına yönelik ciddi bir talep artışı olduğunu bildiren Gürcan, sektör olarak salgın rüzgarından iyi yararlandıklarını, bu yıl 6 milyar dolarlık ihracata ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ELVE LUXURY ZİYARETİMİZ

Üye ziyaretleri programımız kapsamında Elve Luxury – Sn. Muttalip KARTAL ziyaret edilmiş olup, Elve Luxury’ye …